| LEOXD2 a întrebat:

Salut, băiatul meu mi-a băgat în rezervor un litru de apa, țin sa menționez ca am rezervorul plin, se poate întâmpla ceva cu mașina?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se blocheaza apa in filtrul de benzina, si se cam infunda... Vei ramane in drum.
Apa se lasa la fundul rezervorului, iar sorbul e tot acolo...
Recomand o decantare cu rabdare. Scoti tot combustibilul in bidoane de 5l, lasi apa sa se aseze la fund, apoi torni incet in alte vase, fara apa.
Daca e vorba de benzina, decantarea se intampla foarte repede. Daca e motorina, dureaza mai mult pana cand se lasa apa la fund.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se strică motorul.