| Aries a întrebat:

Salut, in legatura cu un cielo gle an '96. A stat masina cam 6 luni pe bara ca am avut probleme cu pompa de benzina, acum de curand cu rezervorul care a trebuit curatat (benzina era rosie in rezervor; dar am schimbat-o dupa ce am curatat rezervorul). Acum avand si gpl, am zis sa ii bag si ei macar de 30 de lei gaz.Am mers la o statie gpl, am bagat de 30 de lei gaz, dar spre surprinderea mea, acul de la butelie nu se ridica deloc; mentionez ca nu mai aveam gaz deloc, acum i-am bagat de 30 de lei, cam 10 l de gaz, dar nu se ridica acul deloc. Oare am bagat prea putin? Ce parere aveti? Astept cat mai multe idei, multam!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Posibil sa fie or prea putin gaz, nu situ pe ce presiune este setata butelia sa mearga minim, incearca sa bagi mai mult si daca nu este ceva din calculator de la sistemul GPL care nu permite alimentarea mi s-a intamplat si mie la un fiat, l-am pus pe tester, am resetat calculatorul si a mers!

2 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

In rezervorul deGPL ai un plutitor care comunica ca sa zicem asa cu acul indicator printr-un magnet.Foarte probabil ca s-a intepenit din cauza pauzei lungi.O sa-si dea drumul singur la primele gropi.

| rodutx a răspuns:

Indicatorul de gaz este pe beculete nu pe ac si daca nu mere calc km