| gtr2rr3 a întrebat:

Ce alegeti Ve Jetta 1.9 2007 sau Opel Vectra 1.9 2007? Cu full option. (care dintre cele 2 au mai multe dotari?) Pe care ati alege-o?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru performante, si masina de iesit in oras sau (full option), as alege Opel Vectra 1.9 CDTI - 150CP.
Pentru o masina fiabila dar nici urata, care sa se intretina cat mai ieftin, Jetta 1.9 TDI.
Opel nu a excelat niciodata la motorizari diesel, iar motorul 1.9 TDI de la Volkswagen nu e usor de egalat. Insa 1.9 CDTI e un motor diesel sport reusit, insa cu intretinerea destul de scumpa. La condus nu poti compara 1.9 TDI cu 1.9 CDTI, CDTI-ul e o racheta.

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Aia pe care o pot intretine din banii mei, nu din banii parintilor.

| Zumber a răspuns:

"Ve Jetta"insemnand VW JETTA.Eu as aege jetta.Totusi este firma volkswagen.Are un prieten masina asta, tot din 2007, tot cu motor de 1.9.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Imi place mai mult opel vectra dar so jetta vezi tu? Ce iti place tie vezi si pretul etc...