| cipi90 a întrebat:

Salut,ce ati alege intr un vw golf (5) si o skoda octavia? De ce?

14 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Amandoua

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cam una si aceeasi masina cu diferenta de calitate a produselor la finisare in cazul golfului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Octavia toata ziua, sunt masini frumusele si practice. Cu un golf 5 am mers cativa km, si abia asteptam sa ajung la destinatie. Interior plastic infect, inghesuit... E aiurea, doar pe dinafara e frumos. Daca mai e si motorizarea 2.0 TDI... Mai bine un logan laughing Si ca fapt divers, eu am avut Octavia 1 (caroseria identica cu 2) si era pe platforma de Golf 4, ce am schimbat pe la ea (la suspensie mai mult), toate piesele erau de Golf 4.

| suntserios a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stii ca interioarele de la golf si Octavia sunt aproape ca 2 picaturi de apa asa ca...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

Nu chiar, sunt diferente. Ce-i drept nu stiu care Octavia se facea pe vremea Golfului 5, dar uite ca pe Octavia 1 a mea, interiorul nu avea nimic asemanator cu Golf 4. Abia la Octavia 2 s-a folosit bordul asemanator cu cel de Golf 4, si mai departe nu stiu big grin

| Maioru a răspuns:

Salut Cipi 90.Sunt dealer de masini sh.si pot sa-ti spun ca daca ar fi dupa mine as alege Skoda Octavia dar nu oricare ci Octavia 2 care de fapt este facuta de cehi pe platforma de Passat.Skoda este mai fiabila, mai incapatoare, mai spatioasa si sta mai bine pe roti.In situatia in care te hotarasti gasesti in mine un sprijin.Inca ceva, sa nu-ti cumperi decat cu motor de 1900cmc diesel sau 1600 benzina, in rest au ceva probleme.Ar fi multe de spus dar spatiul nu permite. Sper ca ti-am fost de folos!

| suntserios a răspuns (pentru Maioru):

Degeaba esti tu dealeri de masini daca nu stii ca octaviile sunt facute pe platforma de golf nicidecum de passat

| Maioru a răspuns (pentru suntserios):

Stimate serios, daca tu stii mai bine decat mine asta este, eu am incercat sa te ajut si tu ma iei peste picior.Nu-mi mai scrie pentru ca nu-ti raspund.Sa ai o zi buna!

| suntserios a răspuns (pentru Maioru):

Pai stimate, daca vrei sa ne adresam formal, te ai intitulat dealer de masini sh, orice cunoscator incepator in ale masinilor stie ca octavia e facuta pe platforma golf, eu nu te am luat peste picior, dar tu fiind un specialist ar fi trebuit sa stii cel mai bine,

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Golful e înghesuit, dacă intră un om de 120 kg, n-o să aibă loc.

| eu6andrea a răspuns:

Autobuzul laughing

| Bella123456 a răspuns:

Skoda Octavia.
de ce?
pentru ca am si eu si motorul e foarte bun, benzina se consuma greu.

| BranzaDeVaca1221 a răspuns:

Golf 5 ar fi foarte bun!
E un model frumos si foarte bun.
Are un consum mic! Bafta happy

| Coman_Cătă_1999 a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info