| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce părere aveți de un Opel Vectra c 1.8 16 valve 122 de cai benzina +gpl merita? As fi vrut diesel dar nu prea fac drumuri lungi.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Cu gpl iesi cel mai ieftin la ora actuala,depinde si de pret, dar da merita, dupa mine(sofer profesionist)mai mult decat dieselul, dar depinde de pret, stare, etc...

| alexandruanghel a răspuns:

GPL scade puterea motorului cu 25 %.
E o masina ok, 1.8 16 vale 112 cp., impozit mic, nestricacioase. si daca se strica nu te duce in cine stie ce costuri.

| Nimeni10 a răspuns (pentru alexandruanghel):

Am zis ca ar fi o varianta gpl, daca nu benzina si gata, nu cred ca consuma mult.

| alexandruanghel a răspuns (pentru Nimeni10):

Depinde si cum mergi.E clar ca sa consume destul de mult doar benzina, tinand cont ca e aspirat, daca ii mai dai si in gura o sa ai consum destul de mare. e alegerea ta ce faci

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruanghel a răspuns (pentru Ionut1492):

Esti foarte prost informat. bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruanghel a răspuns (pentru Ionut1492):

Gpl consuma mai mult decat benzina? Foarte prost informat, eu zic sa lasi TPU

Răspuns utilizator avertizat