| Mariuuss a întrebat:

SALUT, ce parere aveti despre scuterl Aprilia Factory? L-am gasit pe Bikeshop.rp la 330 aproape nou? e ceva de capu acestui scuter sau mai bun e un susuki katana?

Răspuns Câştigător
| TenZo a răspuns:

Daca doresti sa alegi unul dintre aceste modele ai o decizie greu de luat deoarece sunt aproape identice ca si aspect. Cat despre partea tehnica cei mai multi ar prefera modelul de la Aprilia deoarece sunt mult mai rezistente iar incaz ca se defect ceva gasesti piese la tot pasul, pe cand la Suzuki se poate sa nu gasesti piesa respectiva si trebuie sa dai comanda de aceasta si ai mult timp de asteptat pana ajunge aceasta din Japonia. Aprilia Factory are multe modele recente (2011, 2010,2008 etc) pe cand modelul Katana e facut undeva prin 1999 pana in 2004, iar consumul la Factory fiind mult mai mic. Ce nu imi place mie la ambele modele e ca au racirea pe apa, iar in cazul ca vrei sa mergi la drum lung se poate incalzi si pot aparea defectiuni

1 răspuns:
| Teddi331 a răspuns:

Exprimate mai clar cu intrebarea ta ca nu pot da nici un raspuns, dar cred ca suzuki e mai bun de cat aprilia