| IonutSxz a întrebat:

Salut ce sa cumpar de pe piata pentru auto
Hertz tub de bass sau hertz bass box?

Dst 30 vs dsx 30?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din cate am cautat sunt cam acelasi lucru, difera doar "caroseria"
Strict alegerea mea as merge pe genul box, arata mai placut decat tubul!
E in functie cred de spatiul din portbagaj!
Basul e una si ambele fac cam acelasi lucru, claritatea sunetului o dau boxele si amplificatorulwinking
Nu face prostia sa cumperi kit intreg, ia un amplificator de calitate!
Vezi ca exista magazine si serviceuri auto care doar cu asta se ocupa si iti pot recomanda ce amplificator sa cumperi!

| IonutSxz explică (pentru Simpatic):

Statia nu se ia in fc de rms subwoofer ului?

| Simpatic a răspuns (pentru IonutSxz):

Ba da, daca stii ce subwoofer ai vei sti si ce amplificator sa alegi!
Daca imi aduc aminte bine amplificatorul trebuie sa fie mai capabil decat RMS total al unui subwoofer, pentru ca vei avea si boxe si altele, de ex. twetere, nu-s expert spun din ce am intalnit in timp!
E ca la PC-uri pui o sursa mai capabila decat maximul placii video, simplu pentru ca mai ai si alte componente ce au nevoie de putere suplimentara.

| IonutSxz explică (pentru Simpatic):

Inteleg.
Pe partea de mp 3 player cu ce ma poti ajuta?
Ceva bun pe bass sa fie dar sa aiba si claritate, am inteles ca kenwood si pioneer ar fi bune

| Simpatic a răspuns (pentru IonutSxz):

Aici nu stiu, pe masini am doar sisteme premium cu care vine masina cand o cumperi.
Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau este sa alegi un service care face doar lucrari pe partea aceasta audio, vor sti exact ce ai nevoie in functie de buget, ce cabluri sa folosesti si ce rezistente...asta banuind ca nu iti montezi singur, nici nu ar fi indicat, mai ales ca o mica greseala poate duce la arderea sistemului audio sau mai rar chiar sa ia foc ceva prin masina!

| IonutSxz explică (pentru Simpatic):

Stiu sa montez am nevoie doar de un mp3 bun?