Întrebare recomandată | EddiWeed a întrebat:

Salut,cine poate sa imi spuna de ce cand este frig nu mai merge telecomanda de la inchiderea centralizata? exclus din cauza bateriei

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Nu trebuie schimbat, trebuie sters de condens eventual cu spray de contact sau cu spirt medicinal si sa pastrezi la loc uscat.

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Din cauza bateriei pentru ca se produce un condens.

| EddiWeed explică (pentru evenso):

Trebuie sa o schimb? bateria de la telecomanda asta este aproape noua

| evenso a răspuns (pentru EddiWeed):

Nu trebuie schimbat, trebuie sters de condens eventual cu spray de contact sau cu spirt medicinal si sa pastrezi la loc uscat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. incearca sa tii cheile cu telecomanda la caldura si nu la frig;
2. mergi intr-un service si vezi daca pot sa-ti aduca antena alarmei mai sus, catre parbriz;
3. daca-ti montezi o alarma normala va merge de al distanta MULT mai mare decat cea de la inchiderea centralizata!

| EddiWeed explică (pentru anonim_4396):

Am sters cu spirt bateriile si pana acum merge telecomanda

| Adha a răspuns:

Si mie mi-se intampla la fel! da cu spirt pe ea si ai sa vezi schimbarea! funda?