| MarioDePeTPU a întrebat:

Salut,colegi! Am luat masina de la SOFT DPF OFF+CALIBRARE INJECTOARE EURO3 PE EURO4până imi iau cele 4 injectoare pe serie.Se opreste masina in mers! Pana acum nu a făcut asa, se aprinde bateria dupa ce se opreste.Sa schimb injectoarele sau alternatorul?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fă o diagnoză, vezi presiunea în rampă (cerută și măsurată).
Dacă e un PD, dă-i foc.

| OldSoul a răspuns:

Poate DPF-ul nu e anulat corect si prin urmare inca este infundat si de acolo problema.