| Marian2013 a întrebat:

Cum pot lua niște urme de spray de pe vopseaua auto? Cu ce soluție sau cum poate să iasă?

Răspuns Câştigător
| shrink a răspuns:

Incearca cu WD40, este un spray tehnic de lubrifiere si curatare. nu ataca lacul care protejeaza vopseaua masinii
https://wd40.ro/casa-si-gradina/wd-40-cine-ar-fi-stiut/

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca urma de spray este pe o suprafata vopsita, atunci nu prea ai cum, s-ar dizolva si vopseaua "de baza".

De pe o suprafata metalica, de piatra sau ceramica se poate indeparta mecanic (slefuire), chimic (cu solventi) sau prin incalzire cu flacara.

In rest, ori re-vopsesti suprafata la culoarea dorita, ori lasi asa cum este acum.