| Quazar a întrebat:

Salut, cum pot regla tachetii la un motor DAF de capacitate mare.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la un liceu auto, intrebi maistrul, apoi il rogi sa te repartizeze la sectia de camioane, in service-ul in care vei face practica.
Daca ai trecut de vremea liceului, te duci la un curs de calificare, apoi faci ucenicie cu mecanicii de camioane.
Daca nici o varianta nu-ti convine, te duci frumusel cu DAF-ul la un mecanic de camioane; daca insisti sa nu platesti mecanici, desi nu te pricepi, stai cu el sa vezi macar cum se face.