| MariusA99999 a întrebat:

Salut, din cate stiu eu poti modifica tot interorul masinii incepand cu tapiterie, pana la luminile din inauntrul masinii (asta doar daca becurile lumineaza in interiorul masinii si nu in afara ei).
Intrebarea mea este: daca leg o banda flexibila cu leduri rosii de lampa de stop pe frana?
Precizez ca vreau sa o pun pe luneta.
Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca o pui subtil, sa para un stop normal de frana, nu o sa intrebe nimeni de el. Dar sa nu fie puternice ledurile, ca vor deranja ceilalti participanti la trafic.
Teoretic, orice modificare la sistemul de iluminare/semnalizare a masinii, se omologheaza. Practic insa, nu se mai uita nimeni la stopurile suplimentare, ca unele masini le au din fabrica, altele nu, iar in actele masinii nu se precizeaza asa ceva.
Abia RAR-ul ar putea verifica asa ceva, insa nu prea isi bat capul nici ei, sunt atenti la lucrurile mai importante.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat timp cat banda e cu leduri rosii, n-o sa te intrebe nimeni de ea. Si bineinteles, sa nu lumineze puternic.

| MariusA99999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

N-o sa intrebe nimeni de ea pentru ca e pe rosu la fel ca si lampile? Sau ca nu imi trebuie niciun act?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusA99999):

Daca o pui subtil, sa para un stop normal de frana, nu o sa intrebe nimeni de el. Dar sa nu fie puternice ledurile, ca vor deranja ceilalti participanti la trafic.
Teoretic, orice modificare la sistemul de iluminare/semnalizare a masinii, se omologheaza. Practic insa, nu se mai uita nimeni la stopurile suplimentare, ca unele masini le au din fabrica, altele nu, iar in actele masinii nu se precizeaza asa ceva.
Abia RAR-ul ar putea verifica asa ceva, insa nu prea isi bat capul nici ei, sunt atenti la lucrurile mai importante.

| MariusA99999 explică:

Multumesc pentru raspuns! happy