| AdrianPavel12 a întrebat:

Salut, Doresc sa imi fac numerele de imatriculare la motocicleta categoria a1, faza e ca eu iau permis in Romania pentru a1 ca pot da de la varsta de 16 ani, in Belgia poti doar de la 18 si doresc sa imi cumpar o motocicleta in Belgia insa sa o pot tine afara imi trebuie numerele de imatriculare altfel nu ma lasa, iar asigurarea nu mi-o pot face la motor pentru ca n-am inca 18 ani. Eu asa zic din moment ce nu te lasa sa circuli in Belgia pana la varsta de 18 ani cu un motor de 125cc, ma gandesc ca nu imi pot face asigurarea chiar daca eu am permis pentru categoria a1 pentru ca inca n-am 18 ani. Deci e posibil sa imi fac asigurarea? Si daca nu e posibil cum pot sa imi fac numerele de imatriculare daca n-am asigurarea pentru a tine motocicleta afara, pentru ca nu vreau sa inchiriez un garaj si sa dau 200 de euro lunar?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca permisul ala e valabil un Belgia daca acolo nu iti permite sa il ai înainte de 18 ani?

| Iote a răspuns:

Din moment ce tu locuiesti in Belgia, te supui legilor de acolo. Nu iti ajuta cu nimic faptul ca i-ai fentat si ai luat permisul in Romania. Asa ca, astepti pana la 18 ani!

| ALEXXXL19 a răspuns:

Recomand sa mergi cu bicla o vreme. Glumesc habar nu am cel mai bine du-te la un polițai și întreabă