| Baciu_Alexandru_1996 a întrebat:

Salut grup, am o mazda 6 2003 diesel de ieri nu mai imi porneste normal ca orice masina. Trebuie sa dau foarte mult la automat, ma puteti ajuta cu un sfat, o idee?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica instalatia de alimentare. Poate prinde aer pe undeva.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Putine date ai dat pentru un raspuns avizat.

| DOOOPX a răspuns:

E posibil sa se fi dezamorsat sa iti fi prins aer sau motorina veche daca zici ca sta de mult pe dreapta, treaba cu pornirea mai grea la cald este sigur de la capul hidraulic al pompei de injectie deci e posibil sa ai pompa de injectie dusa si daca ai pompa cu acceleratie electronica poti sa treci la una clasica si nu o sa mai ai probleme dar sa-i pui una originala BOSCH

Deci nu primeste motorina din rezervor, posibil e o valva blocata, deci, duo la Service.
Succes!