| helpme1 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva cat ar costa in mare sa intreti masina Range rover evoque, aici ma refer asigurare, impozit si ce mai este se platit.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbim de o masina de 50k euro chiar mai conteaza cat costa intretinerea?

| helpme1 explică (pentru suntserios):

Sa stii ca este si la 30000 de euro varianta mai simpla.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt calculatoare online, nu e la fel la toti.

| Olandezul2006 a răspuns:

Frate unchimi-o plătește la evoque impozit 35 de milioane pe an asigurarea stiu ca si-o face pe 6 luni această nu stiu sigur cât costa
Anul este 2009 si crede-mă pe cuvant piesele sunt scumpe si se gasesc greu
Nu avem foarte multi mecanici în țară care se pricep la Range Rover este o mașină foarte greu de întreținut și când începe să se strice nu se strică o piesă se strică mai multe și este complicată la electronică ar trebui sa gasesti pe cineva care se pricepe pentru că unchiului meu când sa strică navigația la masina la costat 1.500 de euro cu tot cu manopera pe lângă motorul de 3.500 de litri care consumă foarte mult Pe de altă parte Mașina este foarte ok este durabila exteriorul este frumos atât cât și interiorul Dar mai este o problemă le foarte repede prețurile
După părerea mea mașină Este foarte greu de întreținut mai bine Nu ai decât să ai

| suntserios a răspuns (pentru Olandezul2006):

Evoque a inceput sa se fabrice in 2011, de unchitu nu are cum sa aiba un evoque din 2009
Evoque nu are motor de 3.5, motorizarile sunt de 2.2 la diesel si 2.0 la benzina. Deci motorul ala de 3.5 de care zici tu si impozitul de 35 milioane nu exista.

Ca sa nu mai zic ca daca era motor de 3, 5 impozitul era de 6000 ron nu de 3500 ron

Daca tot iti place sa minti si sa te spargi in figuri macar documenteaza te inainte.

| helpme1 explică (pentru suntserios):

laughing)))))))) bine punctat.