| Ciprian1994 a întrebat:

Salut imi puteti recomanda un mdoel de autovehicul (vreau sa imi iau o masina la mana a 2 a )? Dacia (logan)sau un alt model ( Opel Corsa, de exemplu )?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra G, daca vrei o masina utila oriunde, usor de intretinut, cu taxe si costuri mici.
Renault Megane II 1.6 sau 1.8 benzina, daca vrei o masina sofisticata, bine facuta.
Ford Focus 1.8 TDDI/TDCI daca vrei o masina spatioasa, confortabila si performanta.
Astea sunt recomandari in buget de 2000-3000 de euro.
Daca vrei modele mai noi, revin cu alte exemple.
Nu recomand Golf 4, nu se compara cu exemplele mele. Are doar cateva motorizari rentabile, e inghesuita si depasita de acum.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A6

| Caddy14 a răspuns:

Bmw 320 din 2000 pana in 2005
Golf 5
Passat

Răspuns utilizator avertizat
| Munteanu_Cristian_1975 a răspuns:

Stii ce spune țaranul? Nu-i caruța ca Loganul happy

Lăsand gluma deoparte trebuie sa te orientezi in functie de necesitati, daca ești in oraș, aglomeratie si nu ai multe de carat mergi pe Opel, dacă da mergi pe Logan MCV.