| sebastyanSEBI a întrebat:

in decembrie fac 16 ani, vreau sa dau la carnet A1, ce etape trebuie sa parcurg? ce va trebui sa fac pentru A1? scoala, examene? am mers prin oras cu un scuer de 125 pe riscul meu si ma descurc, recent am facut ^practica^ cu un suzuki de 500 cm3...cam cat ar costa in total A1?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu 3 luni inainte poti incepe scoala de conducere. Dupa implinirea varstei vei sustine testele teoretic si practic (conducere in poligon si in oras).
Te sfatuiesc sa te abtii pana la obtinerea permisului, altfel o sa ai dosar penal si nu vei putea face scola de conducere si sustine testele decat mult mai tarziu.

| ombladon a răspuns:

Pai scoala de soferi pentru categoria A1, nu se face pe o motocicleta? Nu cred ca are legatura cu scuterul, oricum eu am mers cam 5000km cu scuterul prin oras si n-am avut nici o problema, nici macar in prima zi, dar nu m-a pus nimeni sa merg printre jaloane...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la o scoala de soferi, te inscrii la cursuri si o sa iti spun ei tot ce e de facut. te ajunge undeva la 600-700 ron. Si nu te mai lauda ca esti un infractor

| sebastyanSEBI explică (pentru suntserios):

Lol, nu ma laud. ma gandeam ca pot sari peste scoala... DAMN