| slow0 a întrebat:

Intrebare pt cei care au luat permisul. La traseu ce te pune sa faci, adica ce manevre?

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Pe mine m-a pus să merg cu spatele, parcarea laterală, întoarcerea din 3 mişcări şi plimbare prin oraş. Nu trebuie să te pierzi pentru că nu rezolvi nimic, mare atenție la semne, pietoni şi nu în ultimu rănd maşini. Nu te panica pentru că nu îți ia nimeni capu....baftă... să mă anunți că l-ai luat

4 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Politistul nu asteapta de la cursantii sa conduca perfect, dar trebuie sa arati ca esti in stare sa stapanesti autovehiculul, ca nu bruschezi comenzile, etc. Cel mai important este sa ai grija la prioritati: semafor, pieton, cedeaza, stopurile, crucea lui Andrei, in rest greselile minore se mai trec cu vederea de obicei. Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| crytical a răspuns:

Pai manevrele care le-ai facut cu instructorul, nu chiar toate., daca vede ca te descurci iti da sa faci mai putine, daca nu, iti da mai multe sa te ajute un pic. Un sfat, sa nu te iei dupa ce zic altii, ca la ala trebuie sa mergi mai tare, ca la ala nu bagi mai mult de a 2-a, astea is doar prostii, mergi normal, cum trebuie, daca n-ai emotii il iei. Bafta.

| Robi1444 a răspuns:

Te va pune 3 manevre obligatorii : ori mersul cu spatele, parcare laterala/spate, intoarcere din 3 miscari sau pornire din rampa.