| Queensisjdne a întrebat:

Salut, la golf 4 1.6 azd nu cred ca, contează motorul, când dau drumu la clima si dau pe recirculare de unde ia aerul mai exact? De pe partea din dreapta fata a pasagerului sau de la șofer?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Trage pe partea pasagerului fata, acolo ai ventilatorul sau ventilatoarele, acolo este spatiu mai mare si loc destul.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Asa cum a zis sierra, daca tu dirijezi aerul spre picioare, il va absorbi dinspre parbriz, daca il dirijezi spre parbriz, il va absorbi pe la picioare. Pe ambele parti, sofer si pasager.

| sierra1 a răspuns:

După cum alegi fluxul, circular, ia de jos/sus și bagă pe sus/jos (pune palma umedă și simți fluxul de aer)

| Queensisjdne explică (pentru sierra1):

Nunu,zic de unde trage aerul pentru recirculare din ce parte a mașinii

| sierra1 a răspuns (pentru Queensisjdne):

Ori sus ori jos - așa cum mai sus am scris