| marcel12 a întrebat:

La scuter de 70cm3 trebuie sa am permis sau trebuie doar sa am 16 ani si atestat pentru el? Raspuns urgent, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Din păcate, da... Atestatul este valabil până la 49 cmc. Am două motoare, aşa că-s în cunoştinţă de cauză...

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, iti trebuie permis, subcategoria A1 (te poti inscrie de la 15 ani si 9 luni) sau categoria A (de la 17 ani si 9 luni).
In ambele cazuri, nu poti sustine examenul pana la varstele de 16 respectiv 18 ani.

| Vasybulan a răspuns:

Pana la 49 cm3 ai nevoie doar de atestat, iar peste iti trebuie deja permis(m-am confruntat si eu cu aceeasi problema acum ceva timp)