| MaXSp3ed a întrebat:

M-a oprit politia pe un scuter fara numar atestat... si mi-a zis ca imi trebuie si asigurare. de unde pot sa o fac cat ma costa si in ce constawinking funda si voturi urgent plz happy

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Asigurare faci de la orice centru de asigurari (si la birouri notariale poti face). e un act o porcarie...costa (cel putin pentru masini) cam 350 ron pe an. si se face doar pe an sau pe 6 luni. eu fac asigurarea la RCA ca cica e o firma "serioasa". funda?

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

@JohnnyBi asigurarea se face la o firma de asigurari si depinde de motocicleta. Sambata si-a facut un prieten pentru un Yamaha R6 din 2003 si a platit 93 de le pentru 6 luni. Se poate face asigurare si pe luna in vederea inmatriculari autovehiculului.

| Homye18 a răspuns:

Salut asiguarea obligatorie (RCA) se poate face la orice centru de asigurari gen Alianz Tiriac, Omniasig, Grupama, Bcr, Carpatica, Asirom etc. Oricum vezi ca in curand se va schimba legislatia auto si anume vor introduce permis de conducere si pentru scuter ( cel putin asa ziceau la Tv acum ce vreme)