| Seyko a întrebat:

Salut la toata lumea, am si eu o problema cu un VW Golf 4 din anul 2000. Sa va spun care e treaba:
Ieri dimineata cand tata a vrut sa porneasca masina, dar bateria s-a descarcat ( se astepta sa il lase in orice moment, ca era cam veche bateria respectiva ), ei bine a inlocuit bateria cu una tot de VW, apoi masina a pornit din prima fara probleme, singura chestie e ca ceasul s-a dereglat, nu mai arata ce consum are masina si de cat timp este pornita.

E vreo problema cu computer-ul de bord? cum as putea rezolva.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca ceasul s-a dereglat si a luat-o de la 12:00.
Daca il programezi si ai rabdare 5 minute totul va functiona normal.

| Seyko explică (pentru anonim_4396):

Dar celelalte?
adica aia care indica cat la % este consumul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu pleaca cu ea de pe loc cum sa ii arate consumul? ma gandesc ca consumul instant il arata nu? doar cel la % nu ca nu a plecat cu ea de pe loc...

| manu2525 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sall am si eu un renault megane din 2005 si cand i.am luat borna de pe baterie nu mi.a mers inchiderea centralizata ceasul castofonul, dar dupa vreo 100km si.au revenit.Asa sunt masinile astea...nu te speria

| Seyko explică (pentru manu2525):

Ok mersi

| Seyko explică:

Poate fi din cauza ca atunci cand i-a dat jos bateria ei usile erau descuiate?

| vasy2002 a răspuns:

Sa ia borna de la baterie si sa o puna iar poate isi revine
ai grija daca schimbi bateria de pe masina sa nu fie pornita cand o scoti ca arzi compiuterul
daca nu merge nici daca ii iei borna si o pui iar du-te la un servis cu ea

| Seyko explică (pentru vasy2002):

Deci masina era oprita cand i-a schimbat bateria

| vasy2002 a răspuns (pentru Seyko):

Api nu are cum sa i se fi ars ceva
iai borna si pune-i -o iar poate isi revine
funda?