| Începătorul988 a întrebat:

Merita sa dau A3 2.0tdi 170cai, 2008, pe un a4 b7 2.0tdi 170cai 2006, si ceva diferenta de la mine?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai o tânără pe o bătrână? Hmmmm

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Este 1an diferenta. Motoarele sunt la fel. Si in plus, si a mea este 2007, luna a10-a. Nu ma intereseaza anul/km, cat timp masina merge impecabil.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Dacă crezi că faci un progres, succes!

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Nu stiu ce sa fac...

| OldSoul a răspuns:

Depinde, eu zic ca merita. Motorizările sunt la fel, dar aspectul e mai frumos la a4 b7, iar dacă prinzi una cu kit exterior s-line, e alta viata.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Kit-ul il pot pune. Ma ajunge mai ieftin la b7, decat la a3, si sunt mai multe piese pe olx. In b7 din cate am inteles ai si mai mult loc. Si interiorul, nu se compara!

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Da. Asa este.

| JusTPauL a răspuns:

Tu stii daca merita.
Mie personal nu-mi place.
De era b8 2008 era alta treaba.
Daca iti place mai mult ca masina ta, ia-o. Numa sa nu ie8 o rabla, sa mearga, calumea, dotari, iar diferenta de bani sa nu fie foarte mare.

| Începătorul988 explică (pentru JusTPauL):

Nu prea ma intereaseaza anumite dotari care nu imi ofera comfortul, cum ar fi pielea, sau panorama(pe b7 nici nu exista panorama, dar ma rog)
Ma intereseaza dotarile care ma ajuta la condus, cum ar fi comenzile volan, climatronicul, navigatia, tempomatul, maxidotul, etc. In ultimul timp am inceput sa mai ajut si parintii mei, cat si ai iubitei mele sa ii mai duc la cumparaturi, sau in alte locuri, si ma simt putin jenat ca, conduc o masina mica. Si interiorul nu mi se pare atat de wow. Avand in vedere banii pe care i-am dat pe A3, nu prea ar conta diferenta... Si am si scos ceva banii de pe el, cand mi-au cazut pietricele pe masina dintr-o remorca din fata.