| Ardei87 a întrebat:

Mi-a aparut in bord " Check Engine " si am fost la diagnoza ca sa aflu ca e EGR de vina si as vrea sa il curat putin ca e infundat la greu saracul... aveti idee un este pozitionat la Passat B6 2006 2.0 TDI BKP? din ce m-am uitat eu este fix in mijloc gen la dreapta jojei de ulei. cineva mi-a zis ca este nu stiu pe unde prin motor. dar cred ca a gresit. Astept raspunsuri care m-ar putea ajuta. Nu vreau sa incerc cu spray ca sunt niste porcarii am auzit vreau varianta clasica sa o curat cum trebuie.

3 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Este fix in dreptul jojei, dar daca te ai uitat la joja si nu ai reusit sa o vezi iti recomand sa nu faci nimic, deoarece nu e asa de greu de identificat o egr. Du te la cineva care stie, nu iti cere mult.

| Ardei87 explică (pentru SpikeSpigel):

Eu am banuit ca acolo este deoarece cat de cat stiu care e treaba doar ca nu stiam sigur daca este cea pe care am vazut-o eu laughing)))) Multumesc oricum

| FakeJoker a răspuns:

Cum a zis si colegul, du-l la cineva, chiar nu te costa o avere, si din faptul ca nu ai putut identifica un egr reiese ca nu ar fi bine sa faci manopera pe cont propiu.Sunt foarte multe harti explicative ale multor motoare pe net, mai ales VAG, trebuie sa cauti un pic mai indetaliat, asta in caz ca vrei mai faci ceva, sau pur si simplu sa stii ce te duce pe tine la servici sub capota aia.