| RazOne a întrebat:

Salut, mi-am cumparat de cateva luni un golf 4 1.4 16v benzina, sunt multumit de masina doar ca vreau sa o imbunatatesc, am inteles ca ii pot schimba motorul cu unul mai mare imi pote spune cineva daca da, si cat ma costa, cu ce model si de unde as putea sa achizitionez un asemenea motor?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii serios, motorul te costa cat jumatate din masina iar efortul faca niciun scop. Mai bine o vinzi, pui banii de motor si iei alta masina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti pune 1.8T pe el, dar sunt scumpe motoarele alea.
Iar Golful nu e masina sport, nici in vise.
Mai bine cumperi orice rahat de coupe din anii '90, cu peste 100cp, si motorul in stare buna, daca vrei sa prinzi viteza.

| xerxes1 a răspuns:

Teoretic se poate, practic te costa mai mult decat daca ti-ai cumpara inca un Golf de data aceasta GTI de 200 de cai.
Este posibil sa nu se potriveasca cu cutia de viteze, cu esapamentul, cu electronica masinii si multe altele.