| Ene_Mihai_1995 a întrebat:

un posesor de golf 5 1.4 tsi 140 HP care îmi poate spune mai multe despre acest motor. vreau să cumpăr aceasta mașină dar nu știu cum e motorul și cât de repede se defectează ceva și cât costă reparațiile.multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e pe curea, nu cred ca o sa ai probleme.
Cele pe lant, joaca ruleta ruseasca cu supapele.

| alexwahl a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Motoarele tsi au aparut prin 2005.Eu stiu ca doar la inceput au folosit distributia pe curea.

| xerxes1 a răspuns:

Are probleme cu lantul de la distributie.
Este subdimensiunat, a fost modificat de 3 ori si trebuie inlocuit mai des decat o curea de distributie.In rest este o masina ok.

| alexwahl a răspuns:

Au probleme cu lantul de la distributie. iN rest,, E o masina foarte economa si silentioasa. Chiar simti cand calci acceleratia.