| unbaiatfrumos69 a întrebat:

Salut, mi-am montat ieri pe masina un filtru de aer sport de tip con, la fel și un filtru de carter. Am demontat tot filtrul stock, dar problema e ca masina nu mai trage la fel, durează foarte mult pana ia aerul, iar după un timp îmi apare un martor in bord și masina nu mai trage deloc, dacă stie cineva care ar fi cauza, m-ar ajuta enorm, multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca modificarile astea iti vor aduce suspendarea talonului masinii, amenda si posibil suspendarea permisului auto.

Toate modificarile trebuie sa treaca prin RAR, chiar si cele montate pentru zgomot, care nu trebuie sa depaseasca un anume decibel.

| relian a răspuns:

Pune la loc filtru ce l-ai avut si nu mai umbla cu rahaturi laughing Sa aprins la bord ceva, asa ce e ala ceva?
Spune ce anume s-a aprins la bord, cauta si vezi ce reprezinta acea lumina ce aparu, apoi daca nu stii ce este, vii pe aici si intrebi.
Filtru ce era al masinii, era pus intr-o carcasa ceva de plastic, asa cred.
Asta ce l-ai pus, e asa la vedere, sau cum este mai exact? Pe filtru original sau pe carcasa lui erau ceva senzori, nu erau, trebuie sa vezi, sa spui etc.
Daca filtru asta con ce spui, l-ai pus pur si simplu asa singur, fara sa fie intr-o carcasa, normal ca nu mai trage masina, ala trage aer f cald de la motor, din compartimentul ala motor si normal ca n-are ce mai trage.

Indiferent ce filtru pui tu la masina aia, no sa sesizei mai nimic, bani irositi.