| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am schimbat plăcuțele de frână și saboții la tambur, am observat că trebuie să calc mai tare pedala de frana, iar la frana de mana e ridicata prea in sus când o ridic.
Acum parcă îmi pare rău ca am schimbat saboții.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e semn ca si cum ai placile si sabotii deteriorati. Mie sa nu ai piese uzate puse ca sant in stare si de asta banditii. Cauta un om serios

| xerxes1 a răspuns:

Cine i-a schimbat nu s-a priceput prea bine.
Trebuie reglata frana de mana.
Iar franarea o sa fie mai buna dupa cateva zile dupa ce se aseaza placutele pe disc.

| Începătorul988 a răspuns:

Cel mai probabil treaba facuta la "Gheorghe'n curte pe o bere si un mic".

| Nimeni10 a răspuns (pentru Începătorul988):

Nici chiar asa, am dus-o la un service auto.

| DaTRoll a răspuns:

La frana, verifica lichidul de frână si apoi fă multe pedale, cu masina oprită sau pornită apara încontinuu 2 3 min, dups 3 4 pasari trebuie sa fie mai tare si probabil nu iti merge bine ca cel de la service nu a apropiat placutele asa ca le apropii tu apăsând de multe ori. La frana de mana se regleza in functie de masina, unele au șuruburi care lungesc sufa, dar nu te complică, nu e greu, dar daca nu te pricepi nu te bagi si mergi la un service. Sper ca te am ajutat