| GabiiTssu a întrebat:

Salut, nu de mult am luat permisul de conducere si as vrea sa-mi cumpar o masinuta si vreau sa stiu si eu toate costurile care trebuiesc platite la stat etc. Funda pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa platesti asigurarea, RAR-ul, ITP in caz ca are nevoie, rovinieta, probabil vei plati si inmatricularea daca nu are numere romanesti. Incearca sa cumperi o masina de la un showroom care vine in conditii si nu vei fi nevoit sa faci multe drumuri. Daca ai 3.000€ se merita una, mai ieftina se cam duc piesele. Marca nu prea conteaza, conteaza fostul proprietar cum si-a ingrijit masina. O pui pe numele lui taicatu masina daca are permis sa platesti mai putin asigurarea si ce mai e.

| GabiiTssu explică (pentru mgtow):

Multumesc de raspuns!
Dar. daca o luam asa... sa zicem iau o masina cu 2.000 de euro gen un opel astra g inmatriculat cat m-ar ajunge sa platesc restul de plati?

| mgtow a răspuns (pentru GabiiTssu):

Asa in mare mai mult de 1.000 lei ai de platit - astea sunt legiile tarii ce sa-i faci. Pret fix nu am cum sa zic pentru ca niciodata nu am avut masina personala in tara si orice roman incearca, sa faca gafe ca sa circule bine pe calea cea ilegala, daca statul e smecher si oamenii il gauresc pe undeva.

| GabiiTssu explică (pentru mgtow):

Ok, mersi mult.
Sa auzim numai de bine!
Sanatate!