| Vali215 a întrebat:

Salut! Pareri Opel Astra H 2008, 1.7 CDTI, hatchback?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Veche, nu merita banii

| mgtow a răspuns:

Stiu pe cineva cu vauxhall astra din 2010 in uk - 60000 mile merge impecabil 1 proprietar si 1.6 benzina. Vauxhall e opel dar facut in uk

| sierra1 a răspuns:

La ce preț, cum arată tabla, câți km?

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Eu vreau o parere generala despre motor, fiabilitate, ținuta de drum, confort. Asta o pot spune doar cei care au avut masina

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

Adică vrei o părere despre mașina nouă pentru că uzată, DEPINDE enorm de ce ți-am spus mai sus: preț, km, caroserie,...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă o verifici la mecanic și nu are ulei în antigel sau turbina defectă, merge.
E un motor economic.
La cele cu mulți km apare eroare esp și nu mai revine semnalizarea când virezi, sau nu mai merge semnalizarea deloc, din cauza modulului CIM (spira volan).
Se repară însă foarte ieftin, prin curățare și gresare, eventual refăcut lipituri.
Dar e o problema ce apare la alea uzate, nu la toate.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Dupa mine Opel Astra H e cam average. Nu exceleaza la fiabilitate dar nici horror nu e. Daca a fost intretinuta corect atunci teoretic nu ar trebui sa iti dea bataie de cap. Motorul 1.7 e cunoscut ca fiind bun.