| MateiDavidRo a întrebat:

Salut. Pentru cei din Piatra Neamț e întrebarea.
Știți unde as putea conduce legal fara permis? Adică știu că este poligonul de pe lângă baraj dar din cate știu e închiriat de o școală de șoferi.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Legal fara permis nu exista, decat in timpul scolii de soferi.
Poti conduce pe o proprietate privata inchisa circulatiei publice, dar asta nu inseamna ca e legal. Daca se intampla ceva, proprietarul masinii va fi cercetat pentru incredintarea autovehicului unui minor sau unei persoane fara permis.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar in curtea proprie poti conduce fara permis.