| kymco a întrebat:

Salut, poate cineva sa imi spuna sigur daca parbrizul de pe vw golf 3 se potriveste pe vw vento, ambele masini fiind modele vechi.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Golf 3 si Vento sunt masini facute pe aceeasi platforma. Exact cum e cazul cu Golf4/Bora.
Diferenta dintre ele este ca Vento e versiunea sedan, iar Golf 3 e hatckback.
In partea din fata toate piesele sunt compatibile, astfel vei vedea vedea Golf 3 cu fata de Vento.
Eu spun ca 99% parprizul este acelasi.
Cel mai bine ai face sa intrebi pe cei ce se ocupa cu asa ceva, sa intrebi pe la dezmembrari, la cei care se ocupa cu inlocuitul parbrizelor, ei le au date jos si se pot uita foarte usor daca sunt identice sau nu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu se potrivesc, sunt modele foarte diferite.
Nu are importanta ca-s vechi, atata vreme cat nu sunt acelasi model din acelasi an de fabricatie,

| Vasile94m a răspuns:

Salut,sincer nu prea as crede. Depinde de vechimea mașinilor și anul de fabricație.