| Chihaia_Florin_1994 a întrebat:

Golf 3 sau Vento? Sau ceva bun la 1000€.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Practic e aceeasi masina. Vento e versiunea berlina a Golfului.
Eu iti recomand mai bine Opel Vectra A sau Opel Astra F. Sunt mai bune decat Golf 3/Vento, la toate capitolele.
Golf 3 e foarte instabil, rugineste foarte tare in zona pragurilor, pod pedalier si aripi fata, motorizarile sunt puturoase. Si Astra rugineste, dar motorizarile sunt mult mai bune, iar tinuta de drum e foarte buna. Vectra are tabla mai buna decat Astra/Golf 3/Vento.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Golf 3