| AdiMihai25 a întrebat:

Salut praduitorilor.
Am fost cu masina in cateva service auto, ce-i drept am intalnit numai idioți, la mișcarea stanga, dreapta de volan se simte ceva rupt, mi-au zis ca e din caseta de directie, au zis ca nu e niciun fel de problema, asta majoritatea mașinilor întâmpină, dar eu nu cred ca din ce in ce parca tot mai mare e jocul, parca se rupe masina in doua cand întorc de volan in loc sau pornesc de pe loc, in panta sau intersecție, etc.
Ce părere aveți?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Schimba serviceul, aia sunt de rahat. Niciun joc si niciun zgomot fie el din caseta de directie sau nu, nu este ceva normal.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la DTM garage Bucuresti. Daca rezisti pana la ei sau plataforma platesti https://m.facebook.com/......287837447/

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie verificata legatura cardanica de pe axul volanului.
Daca asa te-ai adresat si lor, ti-au cam dat pasi.
Praduitorule!

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi cu masina la un service a producatorului, unde au aparatura pentru testarea complexa si completa a fiecarei parti din masina, precum si piese de schimb originale.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Mergi la un service cum trebuie si rezolva problema cat mai poti. Nu lasa problema pana când mergând cu 100 de km/h, constați ca direcția nu mai e direcție si te trezești in afara partii carosabile.

| BlindMirror a răspuns:

Se întâmplă la majoritatea mașinilor bune de casat. Probabil ai vreun cazan care stă să se dezintegreze, iar mecanicii te-au refuzat "elegant".

| AdiMihai25 explică (pentru BlindMirror):

Ca bine zici,
Chevrolet Captiva 2008, 8mii de euro, ai perfecta dreptate!
Ce sa mai zic de tico.