| dinucristian2000 a întrebat:

saptamana trecuta am cumparat o motocicleta, aprilia rs 50 si as dori sa o inmatriculez. eu am domiciliul pe Brasov dar stau in Buzau. problema nu ar fi deplasarea, ci faptul ca eu am 16 ani (mai am 2 luni si fac 17). se poate inmatricula pe numele meu? adica eu ma gandesc logic, din moment ce eu la 16 ani am luat permisul pentru motocicleta, pot sa detin si un vehicul pe numele meu care face parte din categoria permisului pe care il detin. multumesc anticipat, FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o poti inmatricula pe numele tau, avand in vedere ca ai permis de conducere, deci si acordul parintilor.

1 răspuns:
| Vujdeu_Paul_1997 a răspuns:

Eu zic ca mai ok ar fi sa o inmatriculezi pe tatal tau si sa iti faci o imputernicire, cred ca si unele taxe o sa fie mai mici daca este inmatriculata pe un adult!