| Mariuuss a întrebat:

Salut, se potriveste toba aceasta la scuterul Honda Sky?

http://www.motobikeshop.com.ro/....../index.php

DAU FUNDA!

14 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Este cu mult mai mica, nici macar cu racord si modificari nu o poti face sa se potriveasca cum trebuie si este si foarte grea pentru Honda Sky, trebuie modificat si suportul, in nici un caz nu merge cum tb!

| Mariuuss explică (pentru FurtunaDiesel):

Pai si atunci ce toba sport sa iau si eu pentru honda sky, stiu ca gianneli se potriveste la Honda Sky?

| FurtunaDiesel a răspuns:

Din ce an e scuterul ca sa iti spun exact modelele?

| Mariuuss explică (pentru FurtunaDiesel):

Pai creed k din 98, 99 sau 2002, vreau urgent o toba sport pentru scuter, multi imi zic k gianneli se potriveste, am vazut k toba dp site are aceiasi intrate in motor k toba care o am acu si de aia creed k se potriveste, nu stiu unde sa gasesc straight face

| FurtunaDiesel a răspuns:

Indiferent de an vad ca sunt 2 modele care se potrivesc. Acestea:
http://www.piese-scutere.net/products/Toba-Sito-Plus,-Honda-Sky.html

http://www.piese-scutere.net/products/Toba-SP3-HONDA-Sky-50.html

Si mai merge un model de la Arrow dar cu adaptare!

| Mariuuss explică (pentru FurtunaDiesel):

Pai vad k tobele alea 2 nu au aceiasi intrare in motor poate scuteru mai are alta intrare de jos...

| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt absolut identice, decat ca modelul SP3 are un cauciuc de protectie ignifug peste si din acest motiv arata diferit!

| Mariuuss explică (pentru FurtunaDiesel):

Vreau o toba sport, care e modelu de la arrow?

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pe Honda Sky nu merge toba sport fiindca nu este de forta. De tobe sport vorbim de la 15 CP in sus! Este vorba de Arrow MIIV 78 dar nu este deloc sport. Cea mai sport dintre toate ca sa ma exprim asa este SP3

| Mariuuss explică (pentru FurtunaDiesel):

Pai eu am cautat pe google si am vazut k multe sky-uri au toba sport unele au chiar modele ciudate, dai la google-images si scire honda sky si ai sa vezi k apare unele cu toba sport.

| FurtunaDiesel a răspuns:

In acel link toba este versiuea SP3 care ti-am arat-o eu si decat finala este schimbata daca observi, nici vorba sa fie toba! Finala merge aproape orice sa pui, te duci la un magazin de piese auto si cauti o finala sport care sa se potriveasca pe racordul de la toba SP3 si aia e, dar majoritatea se potrivesc!

| slalomprintrecretini a răspuns:

Poi daca scuterul este mai noi merge.