| Alexw2jj a întrebat:

Stie careva dupa cat timp primesti permisul de conducere dupa ce ai fost declarat admis la traseu?

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Asta poate depinde de la judet la judet. In gemeral, a doua zi primesti o adeverinta valabila pe teritoriul tarii doar si poti conduce cu aia linistit pana iti soseste permisul la posta. Asta de regula dureaza maxim o saptamana happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie mi-a ajuns in fix o saptamana (vineri la ora 15:00 am fost admis, vineri dimineata a venit postasul la usa), iar alte persoane care au intrebat acelasi lucru aici, au revenit apoi, si au spus ca tot o saptamana a durat si la ei.
Daca esti din resedinta de judet, sau ai drum pe acolo, poti merge mai devreme, sa ceri o dovada, pentru a putea conduce mai repede.

| AnnaaaMaria a răspuns:

îl primești după aproximativ 2 săptămâni prin poștă, dar îți poți lua dovada în ziua în care ai fost declarat admis la traseu și poți conduce până îți ajunge permisul

| Miree a răspuns:

În maxim două săptămâni de când ai fost admis ai primit şi carnetul!