| Johnnytheb3st a întrebat:

Salut, sunt nou pe aici si am si eu o problema la scuteru meu un piagiioa nrg 2. Il pornesc sta la relantiu foarte bine... daca il accelerez moare dar daca am noroc si il tin accelerat in blana isi revine si isi ia turele dar trebuie sa ii fac niste manevere din astea.as vrea sa stiu care e motivu, carburatoru e nou am mers cu el o saptamana Va rog ajuta-i-ma

2 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Vezi ca pistonul de acceleratie din carburator (nu stiu exact cum se numeste pe romaneste) are 3 trepte de reglaj. Incearca fiecare treapta si cu mare probabilitate rezolvi problema.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep eu la din astea, da` oricum ce fainnn esti tuns, cel mai fain din lume, scurt asa. Asta e, nu puteam sa nu precizezbatting eyelashes.

Bafta cu scooteru`!