| ciumi1997 a întrebat:

Scuteru imi merge in suturi cand il pornesc si il accelerez se ineaca trebuie sa ambalez intruna ca sa plec cu el de pe loc si asa face si in mers.Care ma puteti ajuta plz?

3 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Bujia... nu face arderea completa

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Carburatie prost reglata. Pe partea cu surubul de relanti (care se afla pe mijlocul carburatorului) mai ai un surub, acel surub il strangi de tot apoi il desfaci 1, 5 ture. Ia-ti un punct de reper cand desfaci surubul ca reglajul sa fie cat mai precis. Controleaza daca sunt bine stranse colierele de pe carburator si de pe filtrul de aer! Daca, continua sa-ti faca probleme demonteaza carburatorul spala-l sufla-l cu aer de la un compresor apoi pune-l sus. Daca nici asa nu-ti merge scrie-mi aici dar nu uita sa scrii si ce scuter ai!

| MariusF23 a răspuns:

Bujii proaste, benzina proasta, filtru infundat. Una din astea trei.