| Malvina_9168 a întrebat:

Sunt o fata obisnuita. Dar vreau sa ma duc la scoala in ceva haine nou! Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce treaba au hainele tale cu categoria autovehiculelor? vb la adolescenti despre asa cevawinking

| Sofer a răspuns:

Poti sa iti cumperi un tricou sau o bluza mulata si niste blugi.

| patty32 a răspuns:

Pai. thinking
depinde ce ti se potriveste in primul rand tongue
Daca esti slabuta ia-ti niste blugi conici si sigur o sa te puna in valoare tongue
[te vad in poza si cred ca esti destul de slaba thinking adica potrivita big grin]
In partea de sus iti poti lua un maieu mulat, simplu sau cu imprimeu [sau alegerea ta happy ] si un hanorac happy
Culorile care se poarta anul asta sunt turquoise, rosu, cyclamen. deci culori vii. Daca nu-ti plac culorile astea vii, poti purta gri [se poarta si ala :d]
La incaltaminte thinking
Cauta si tu prin oras niste tenisi draguti, sau botine happy
Cam atat ar fi big grin
Kisses :*

| Georgii a răspuns:

Stilul elegant

Acest stil presupune piese vestimentare create de designeri sau reproduceri ale pieselor din colectiile designerilor.

Culorile alb, negru, gri au fost dintotdeauna considerate culori elegante. Asadar, daca iti doresti un stil elegant opteaza pentru tinute in aceste culori.

Croiul nu trebuie sa fie complicat, din contra liniile simple sunt mult mai elegante, iar daca nu ma crezi uita-te la croiul din colectiile Chanel.

Daca iti doresti un stil elegant, atunci opteaza pentru materiale fine.

Iar pentru a completa o tinuta eleganta alege bijuterii din aur sau pietre pretioase veritabile, cum ar fi diamantele.

http://4.bp.blogspot.com/......lavan1.jpg

Stilul clasic

Vestimentatia clasica nu se demodeaza nicioadata si o poti adopta indiferent de varsta. Acest stil este un triumf al artei, demonstrand ca poate persista de-a lungul anilor.

Daca iti doresti haine care sa fie in permanenta la moda, atunci alege unele in culorile beige, rosu, albastru sau negru.

Croiul simplu si traditional nu se va demoda niciodata.

Opteaza pentru materiale durabile, deoarece aceste tinute le vei putea purta o perioada foarte lunga de timp.

Bineinteles, trebuie asortate tot cu bijuterii clasice, cum ar fi perlele.

http://www.polyvore.com/......c2l6ZQ.jpg

Stilul casual

Acest stil presupune tinute comode, usor de purtat.

Poti opta pentru orice culoare, de la stralucitoare le cele pastelate sau in culorile pamantului.

Denimul este unul dintre materialele preferate ale celor ce adopta stilul casual. Dar si fibrele sintetice sau cele naturale se potrivesc acestui stil vestimentar.

Poti alege accesorii simple, conteaza doar cum le asortezi.

http://www.divahair.ro/......4/2col.jpg

Stilul urban

Atunci cand ne uitam pe strada, vom vedea o multime de oameni imbracati dupa propiul lor stil, in comunitatea lor urbana.Cultura hip-hop domina stilul urban si aduce multe piese vestimentare noi.

Stilul urban este rezultatul unei fuziuni dintre culturi diferite, idei si atitudini ale oamenilor din mediul urban.Asadar,nu putem vorbi de o paleta de culori, ci de un mix de nuante si culori care se schimba ca si vremea.

Croiul nu este impus de designeri, ci de oameni obisnuiti care isi pun ideile in practica si mai ales de aceia care refuza sa urmeze stilul conventional.

Influentele sunt variate si numeroase, de la cultura africana, americana si asiatica la cultura rock, pop, hip hop, indie sau dance. Toate aceste influente au dat nastere la o bogata paleta de materiale din care putem alege atunci cand dorim sa optam pentru stilul urban.

De fapt, stilul urban este adevarata moda, stilul care iti pune in valoare adevarata personalitate si atitudine.Este cel mai actual stil, deoarece reprezinta ceea ce se poarta in comunitatea noastra.

http://www.121.ro/images/poze3/(a_id=5354)img29.jpg

Un sfat pentru tine ad3:

Blugi, salopete, genti mari si accesorii pentru par, cam aceastea sunt o parte dintre elementele pe care trebuie sa le porti in aceasta primavara.

O sa fie cald, soare, de ce sa nu incerci o pereche de pantaloni scurti.Si ei in mare voga in acest sezon, pantalonii scurti iti vor asigura, fara doar si poate, o tinuta sexi. Un model la randul sau extrem de maleabil pentru ca il poti alege atat ziua, cat si seara. Completeaza-ti tinuta cu o pereche de pantofi cu toc inalt si cu bijuterii declaratie.

O pereche de pantaloni scurti o bluza super si niste cizme comune.Insa nu trebuie sa treci cu vedere ochelarii de soare.Glamour in adevaratul sens al cuvantului.Atunci cand alegi astfel de accesorii trebuie sa ai mare grija pentru ca, in acest caz, limita intre bun gust si kitch este foarte mica:poarta haine comune si pune accentul pe ochelariB-)

| Mariuca4562 a răspuns:

Nestiind ce ti se potriveste am sa zic toate combinatiile.
1. Un tricou alb mai larg bacat intr-o fusta neagra.
2. O camasa de blugi+ blugi+conversi
3.O camasa alba su o esarfa rosie legata fundita de gat cu o pereche de pantofi cu putin toc sau balerini.
4.O fusta verde cu un tricou albastru si o jacketa albastra cu balerii.
5.O rochie cu o jacketa de piele la care vei purta pantofiori ori balerini ori de blugi si o pereche de conversi/tenesi.
Funda?