| vlad238 a întrebat:

Tocmai am luat carnetul de conducere si as vrea cateva pareri despre prima masina. happy
Am un buget de 5000(euro). Astept pareri.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omule ar fi pacat sa dai bani pe o masina buna cu banii care ii ai in buzunar. Incearca sa lucrezi un an la o firma pe autoutilitara apoi stii ca ai vechime mai poti strange un ban in plus si iti iei o masina tais, un ford, audi sau hyundai. BMW la bugetul actual nu prea merita ar fi pacat de el la cate pagube ar trage cu reparatiile. Un BMW se cumpara cu 20.000€ in conditii si cu garantie dar la banii tai cum ti-am spus alegi alta marca cu putini km si o sa fie bine acum nu strica sa folosesti ori o masina ieftina timp de un an de zile ori faci abonament la autobuz si mergi cu el muncind pe o duba. Sau mergi cu masina tatalui tau pana esti sigur ca ai experienta macar 6 luni acolo apoi te bagi pe o masina scumpa.

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Stii, nu toti de pe site ul asta sunt soferi ca tine. lasa omu sa isi ia ce masina vrea ca 5. 000euro e un buget decent si isi poate lua o masina decenta.

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Dar neavand vechime mai trage o lovitura o zgarietura, nu are reflexele dezvoltate si dupa aia are de dat socoteli, daca o pateste in trafic asa mai bine acumuleaza vechime apoi cand e bazat pe el isi ia o masina.

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Dupa logica ta toti soferii incepatori ar trebui sa lucreze ca soferi inainte sa isi cumpere masina?

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

E pentru binele lui dar face ce vrea, aici ne dam fiecare opinia nu obligam omul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva din seria corsa, polo, golf de ce nu chiar si un astra

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ia-ti o masina de 3.000 de euro neinmatriculata si de restul inmatriculeaz-o.

| Adikis a răspuns:

Iti recomand un golf 4 adus din Germania. Il cumperi in cu aprox 3.500-4000 si cu restul il inmatriculezi. Sa tii cont ca masina sa aiba obligatoriu carte service si pune-i un tester. Costa 35-50 de lei si iti spune absolut totul despre masina. Si eu sunt sofer doar de cateva luni si mi-am luat un passat cu 3.600 si cu tot cu inmatriculat am ajuns pe la 4.700