| Alexandru_Fojica_1996 a întrebat:

tocmai mi-am cumparat un scuter chinezesc de 125cc in 4t
si am avut ceva probleme cu carburatorul...dar le-am remediat, acum nu am socul acela electric credeti ca porneste fara acel soc electric?

Răspuns Câştigător
| BOYI a răspuns:

Da porneste si fara soc. Socul ala are roul numai cand afara este frig ii da mai multa benzina adica ii inchide aerul. Daca nu vrea sa pornesca dai bujia jos si baga-i in capu' pistonului 20 ml benzina si porneste garantat. Bafta!

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Chinezariile sunt de unica folosinta! Fac asemenea scutere milioane! FARA SOCUL electric nu va porni niciodata!

| viotedy a răspuns:

Cumpara soc.e pana in 20 lei unul.nu merge fara el.