| Barbarrrr a întrebat:

Salut, TPU!
Am 16 ani si vreau sa imi cumpar o motocicleta de 125cc.
Si am vazut ca sunt motociclete care au motor de 125cc si 30-45 de cai si totusi se pot conduce cu A1.

Intrebarea mea este: Daca stie cineva motocicleta de strada care sa aiba 125cc si 30 de cai, sau mai mult.

Singura motocicleta pe care o stiu care sa aiba 125cc cu 30 de cai, sau mai mult, este Aprilia rs 125, dar nu imi place ca e 2T si se aude si urat.

Stie cineva alta motocicleta de strada care sa aiba 125cc cu 30cp+ si sa nu fie 2 timpi?

Cine stie sa ma ajute si pe mine cu un raspuns, va rog.

Răspuns Câştigător
| Eduaard a răspuns:

Degeaba, că dacă are 30 de cai nu poți conduce, trebuie să aibă maxim 11 kw, ceea ce înseamnă 15cp, asta pentru categoria a1, dar dacă vrei ceva în 4t poți alege din yamaha xt 125 x și r sau yamaha wr 125 x sau r. Baftă

2 răspunsuri:
| Barbarrrr explică:

Da,stiu asta dar sunt motociclete care au 30cp+ si se conduc cu a1 pentru ca in carte scrie ca au 7kw.
Dar eu intrebam daca stiti alte motociclete de strada de 125cc cu 30cp+ in afara de aprilia rs 125
Dar multumesc oricum.