| alvyyn999 a întrebat:

Salut Tpu..Am doua probleme. Am un jawa babetta si nu sta la relanti...si mai una dar asta nu ar fi problema ar fi intrebare, cum pot scoate limitatorul de pe el Multumesc anticipat!

Cel mai de folos raspuns funda.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

O mai poti indoi, daca nu merge scoasa, sa permita mai mult deschiderea clapetei.Implicit va fi o viteza mai mare dar si consumul.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru relanti inseamna ca ai un jigler infundat.Pentru limitator ai un surub la carburator, langa parghia care actioneaza clapeta.Scoti de tot acel surub.

| alvyyn999 explică (pentru darrio2007):

Pai o sa incerc, dar la limitator..nu am surub, am un fel de tablita mica si rotunda la parghia care actioneaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru alvyyn999):

O mai poti indoi, daca nu merge scoasa, sa permita mai mult deschiderea clapetei.Implicit va fi o viteza mai mare dar si consumul.