| RealityCheck a întrebat:

am o Alfa Romeo 156 benzina motor de 1.8 16v twin spark, eu sunt în Italia de o vreme buna și acum 2 ani am fost cu sa în România și De atunci îmi face figuri mi se oprește motorul, dacă nu sunt atent îmi scad turațiile sub 500 și se oprește dar dacă merg CV timp cu ea și se încălzește motorul bine nu se oprește (câte odată). Care poate sa fie problema?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce nu te duci cu ea la un meccanico di fiducia?

| RealityCheck explică:

Ptr ca nu îmi permit un mecanic și preferam o metoda mai economica dacă știe cineva ce poate sa aibă și ce sa schimb