| Miuletz a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare legata de examenul pentru permis, mai exact despre sala. Cand o dai mai exact? Mai am 4 sedinte si termin scoala de soferi, o dau imediat dupa ce termin sau trebuie sa astept? O alta intrebare ar fi cam cat ar trebui sa invat. Am tot amanat si probabil in maxim 2 saptamani termin scoala si atunci dau si sala. Am timp sa invat sa iau sala daca as invata si as face chestionare o ora pe zi? Sa invat mai mult de atat sau ma stresez degeaba? Am incercat acum cateva saptamani sa fac cateva chestionare si picam dupa 10-11 intrebari. Cum a fost experienta voastra si ce site recomandati? Momentan ma folosesc de scoalarutiera. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Georgequattro a răspuns:

Am invatat cam o ora-doua pe zi. M-am apucat tarziu, pe la a 11 a sedinta. Faci cursul de legislatie, de doua ori mediul de invatare si eu sambata si duminica am facut de 2 ori toate chestionarele si am generat cateva, dupa care luni am dat sala si am luat-o cu 25 puncte. Dupa ce termini toate sedintele probabil ca atunci te vei duce sa te programezi pentru sala

| Miuletz explică (pentru Georgequattro):

Multumesc mult! Si eu tot la a 11-a sedinta sunt (tocmai ce am terminat-o). Sper ca daca fac de 2 ori mediul de invatare si dupa bag cate chestionare pot sa iau sala.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Eu am citit cartea de 2 ori, am facut doar jumatate din orele de legislatie de oarece a inceput sa reia legislatia de la capat, am invatat foarte mult de pe site-ul scoalarutiera.ro, am facut tot mediul de invatare, legislatie audio-video etc, ca sa fiu sigur de reusita atat de multe chestionare am facut incat le luam toate cu 26, m-am prezentat la examenul teoretic, in 3 minute am luat sala cu 26, pare greu de crezut stiu.
Despre orele de conducere pot sa zic ca le-am facut pe toate, m-am prezentat la exament fara emotii si am dobandit reusita.
Depinde de cum vrei sa inveti si sa iti organizezi timpul liber acordat.
Daca te pui bine pe invatat in 2 saptamani inveti tot, dar trebuie sa faci zi de zi chestionare, legislatie rutiera etc.
Iti urez mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce termini orele, când te simți pregătit, te prezinți acolo cu dosarul, iei bon de ordine și baftă!