| Piciu55 a întrebat:

Am o masina in Germania i-am facut o asigurare dupa aia i-am pus nr. totul ok. acum am radiat masina si vreau sa stiu trebuie sa merg sa opresc si asigurarea sau e anulata odata cu radierea? pentru ca vreau sa merg cu ea in Romania si sa o inmatriculez acolo.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba asigurarea masinii cu radierea ei, asa ca, trebuie sa suni pe cei de la asigurari si sa anulezi asigurarea.

| Piciu55 explică (pentru Violleta2022):

Deci daca merg in tara o pot inscrie linistit nu? adica nr noi asigurare noua?