| Alin26XD a întrebat:

Am o masina Super-Nova si cand vreau sa o pornesc nu merge trebuie mereu sa i dau curent ca sa o pornesc (nu mereu mi se intampla). De la ce sa fie?

1 răspuns:
| vw9378 a răspuns:

Daca dupa ce o pornesti, masina nu se opreste cel putin 20-30 de minute, problema este de la baterie cu siguranta. Cealalta varianta - ai un consumator care iti consuma tot curentul cat motorul e oprit ( posibil cablaj sistem audio aftermarket sau altceva ce e aftermarket sau problema electrica).