| Edyss10X a întrebat:

Am o problema cu masina fratelui meu mai mare, problema este ca nu i se mai deschide usile la BMW, are inchidere centralizata si cand apasa pe butonul de la cheie, trebuie sa asteptam mult vreo 10-20 min ca sa se deschida(dupa ce porneste masina). Dar chestia este ca nu stim care e problema mai exact, ma poate ajuta cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca nu e nimeni in masina stati jumatate de ora pana se deschid usile, dar cheia aia are si o gaura sa o poti deschide in partea soferului iar el deschide restul din interior. Cheia are o baterie daca e slaba nu mai transmite comenzile cum trebuie si de aia se tot chinuie cu ea la distanta.

| Edyss10X explică (pentru mgtow):

Da dar cand deschide usa cu cheia pe partea soferului, celelalte usi nu se pot deschide cu mana pentru ca chestiile alea sunt mici si sunt bagate inauntru si nu se pot deschide.

| mgtow a răspuns (pentru Edyss10X):

E un buton ori la bord ori la usa soferului care le deblocheaza pe toate.

| Edyss10X explică (pentru mgtow):

Da stiu da si pe ala a apasat dar se auzea incet un sunet de fiecare data cand apasa, si tot nu se deschidea.

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Schimba bateria.

| Edyss10X explică (pentru viotedy):

Bateria nu cred ca e de vina.

| Edyss10X explică:

Mai am nevoie de inca alte pareri, ma puteti ajuta?