| anonim_4396 a întrebat:

De ce in SUA un Chevrolet Camaro incepe de la aproximativ 24.000 $, iar in Romania incepe de la 45.000 EURO adica ~60.000 $?!?! De ce este aceasta diferenta URIASA de pret?!

Răspuns Câştigător
| Vali196K a răspuns:

In SUA un Camaro a mai fost vazut de multe ori, e un fleac pentru ei, dar in Romania nu a fost fabricat niciun muscle, sau o masina atat de puternica ..Romania nu prea a vazut muscle acum cativa ani. Iar cand s-a adus Camaro pe piata din Romania normal ca Romanii au pus un pret mare acestei masini. Acum intelegi? O zi buna.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e la comanda speciala si platesti transportul. pretul din state e si fara orice taxe daca nu ma insel eu.

Răspuns utilizator avertizat
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Valoarea banului luor este mai mica decat a noastra este ceva normal si atunci si preturile sunt mai mici la ei. Eu mi-am luat tableta Asus din Romania cu 20 de milioane iar in america era 7 milioane!

| Danyel97 a răspuns:

Salut...cred ca transportul ori vechimea masini! daca masina este veche si este ingrijita si totul este original(standard) masina costa mai mult!